poniedziałek, 29 maja 2017

"The Originals The Untold Story. The Rise" - Julie Plec [recenzja książki]Uh. Minęło ładnych kilka tygodni odkąd ostatni raz tu gościłam. Chaos egzystencjalny i niemoc przelania myśli oraz uczuć na papier sprawiły chwilowy zastój w recenzjach czy też innej mojej aktywności na blogu. Jednak wracam! Mam nadzieję, że na dłużej, ale kto to wie!

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją jednej z moich ulubionych książek z półki: NA PEWNO DO NIEJ WRÓCĘ I TO NIE RAZ! Mianowicie The Originals. The Rise. Jest to pierwsza część trylogii poświęconej losom rodziny pierwotnych wampirów Klausa, Elijah i Rebekah Mikaelson. Mowa tu oczywiście o bohaterach popularnego serialu będącego spin-off’em The Vampire Diaries, czyli jednym z moich ulubieńców ekranowych The Originals

Klaus


Losy ich głównych bohaterów przedstawione na kartach powieści zabierają nas w podróż w czasie i pozwalają bliżej poznać każdą z postaci oraz ich losy, jako trójki rodzeństwa związanych daną sobie przed wiekami przysięgą Always & Forever. W rodzinie siła, jednak dotrzymanie słowa danego dosłownie w innym życiu nie jest łatwe. Szczególnie, jeśli ma się przed sobą wieczność.


Elijah


1722 rok, Nowy Orlean
Niemal dziesięć lat mija odkąd rodzeństwo pierwotnych wampirów zawitało do portu Nowego Orleanu. Od tamtego czasu egzystują na łasce czarownic i wilkołaków, którzy to wspólnie zarządzają miastem, żyjąc na jego obrzeżach, bez możliwości posiadania własnej ziemi, głosu w radzie miasta czy możliwości stwarzania nowych wampirów. Mimo wywiązania się z zawartej umowy Mikaelson’owie zaczynają tracić cierpliwość i postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. W tym celu wymyślają plan, który sprawi, że otrzymają to, po co przypłynęli do miasta lata temu. Dom, władzę oraz armię, która zapewni im przewagę nad pozostałymi nadprzyrodzonymi frakcjami. 

Sprawy się komplikują, kiedy do gry wchodzi miłość. Obezwładniające uczucie, które zawładnie zarówno sercem, jak i umysłem zarówno Klausa i Rebekah, którzy tracą z oczu pierwotny cel i zaczynają tworzyć własne wersje planu zdobycia tego, czego pragną. Bez względu na konsekwencje. Bez względu na rodzinę, która czyni ich najsilniejszymi. Za co na koniec przyjdzie im zapłacić najwyższą cenę..

Rebekah


The Originals. The Rise, to niesamowita, pełna pasji i zwrotów akcji oraz czyhającego na każdym kroku niebezpieczeństwa powieść. Ciekawym zabiegiem jest prowadzenie narracji z perspektywy każdego rodzeństwa po kolei. Mamy rozdział opowiadany przez Klausa, Elijah a następnie Rebekah, dzięki czemu można śledzić ich losy oraz kolejne wydarzenia bez stracenia choćby kawałka opowieści. Kolejnym plusem jest długość rozdziałów. Są one stosunkowo krótkie, co daje wrażenie jeszcze szybszego pochłaniania książki niż by to się mogło wydawać w ogóle możliwe! Choć z drugiej strony nawet, jeśli byłyby one długie i tak nie mogłabym się oderwać od tej książki! Jest niesamowita! Julie Plec odwaliła kawał dobrej roboty pisząc ją! A na samym początku wpadając na pomysł przedstawienia i przybliżenia historii Mikaelson’ów sprzed czasów, jakie ukazane są w serialu oraz obdarowania fanów możliwością poznania rodzeństwa z innych stron niż dane nam to jest na ekranie! Jedyne, co mogę dodać, to to, że książka jest warta uwagi i polecenia oraz, co najważniejsze, przeczytania jej na jednym tchnie! 


Seksowna. Niebezpieczna. Nieśmiertelna.Książka The Originals. The Rise bierze udział w 2017 Reading Challenge. 
4/36 tutuł: The Originals The Untold Story. The Rise 
autor: Julie Plec 
gatunek:  fantasy 
wydawnictwo: Hodder Children's Books 
strony:384
moja ocena: dobra niczym kawa o poranku

5 komentarzy:

 1. O MATKO :O
  Dostałam zawału, gdy zobaczyłam, że powstała nowa seria książkowa z TVD i już zajarana całym serduchem, aż zobaczyłam, że po angielsku :< Pewnie u nas nie wydadzą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie nie wydadzą. Ja tam tak uwielbiam serial, że nie chciałam czekać na ewentualne tłumaczenie, i sprowadziłam sobie książki z Wielkiej Brytanii. Są genialne! Polecam! :*

   W sumie, jakbym miała czekać na tłumaczenia, to dużo książek bym nie przeczytała! :P

   Usuń
 2. Ja także się napaliłam na książki, ale ten angielski mnie pokonał :(. Mam jednak nadzieję, że pojawią się w polskiej wersji językowej :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś rzeczywiście się pojawią. Chociaż minęły już dwa lata od premiery i, jak na razie, ani widu ani słychu o ewentualnym tłumaczeniu. Poza tym uważam, że ciężko by było przetłumaczyć je tak, aby w równie znakomity sposób przekazać historie w nich przedstawione. (:

   Usuń
 3. Hello !
  Welcome to the "Directory Blogspot"
  We are pleased to accept your blog in the division: POLAND
  With number: 1701
  We hope you will make our site known to friends,
  Invite your friends by offering them the "dIrectory award"
  This is the only way to expand the site.
  The activity is only friendly
  Important! Do not forget to follow our blog. thank you
  Have a great day
  Sincerely
  Chris
  For other bloggers who read this text just register
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.fr/search/label/Europe%20Poland___________1701%20Members
  Imperative to follow our blog to validate your registration
  Thank you for your understanding
  ++++
  Get a special price "dIrectory award" for your blog! With compliments
  Best Regards
  Chris
  A pleasure to offer you a diploma for your site
  http://nsm08.casimages.com/img/2016/01/30//16013012091318874513934307.png

  Invite your friends to join us! Thank you
  Here is the link from our community. Just an invitation to join for the community. This article has been translated from French.
  https://plus.google.com/u/0/communities/109662684129677096983
  ++++++
  Cześć!
  Witamy w „Spisie Blogspot”
  Cieszymy się, aby zaakceptować swój blog w dziale: POLSKA
  o numerze: 1701
  Mamy nadzieję, że poznacie naszą stronę internetową z was przyjaciółmi,
  Zaproś swoich znajomych, dając im „nagroda katalog”
  Jest to jedyny sposób, aby rozwinąć witryny.
  Aktywność jest tylko przyjazne
  Ważne! Pamiętaj, aby śledzić naszego bloga. dziękuję
  Miłego dnia
  szczerze
  Chris
  Dla innych blogerów, którzy czytają ten tekst się zarejestrować
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.fr/search/label/Europe%20Poland___________1701%20Members
  Bezwzględnie przestrzegać naszego bloga, aby potwierdzić rejestrację
  Dziękuję za wyrozumiałość
  ++++
  Dostać specjalną cenę „wielokrotnie Directory” na swoim blogu! komplementami
  Z poważaniem
  Chris
  Przyjemność zaoferować stopień na swojej stronie
  http://nsm08.casimages.com/img/2016/01/30//16013012091318874513934307.png

  Zaproś swoich znajomych do przyłączenia się do nas! dziękuję
  Oto link z naszej społeczności. tylko zaproszenie do przyłączenia się do społeczności. Pozwala to na Wypromuj swoją stronę internetową i zamieszcza przedmiotów
  https://plus.google.com/u/0/communities/109662684129677096983

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło Drogi Czytelniku czy też Czytelniczko, jeśli zostawisz po sobie skromny acz znaczący ślad w postaci komentarza!

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.